KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12766237
*
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 19:42:45
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk mÃ¥lare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50